lat eng rus

Cabaret Allez!

„Cabaret, Allez!”

Krāšņo Cabaret skatuvi, kas šogad uz atsevišķiem priekšnesumiem pārtapa par īstu cirka arēnu, vienlaikus nomainot cits citu aizņēma veseli četrdesmit mākslinieki. Ritmiski manevrējot ar sīkām pēdu kustībām uz skatuves tika kladzināts steps, tad pēkšņi skatītājus pārsteidza ar pasaku burbuļu lietu. Vizuļojošo tērpu auduma čaukstoņa un mežģīņu krāšņums uz valdzinošajiem dejotāju augumiem ļāva nodoties romantiskai apcerei, bet ne uz ilgu laiku, jo tehnikas brīnumu cilvēki un akrobāti bija skatītājam sarūpējuši ne vienu vien pārsteigumu. Ticiet, koncertuzvedumā "Cabaret Allez!" mākslinieki paceļas augstu virs zemes un tikpat strauji nonāk atpakaļ, lai atkal ļautos dejas un dziesmas vilinājumam.

 

Šī gada Cabaret veidotāju atklājums ir viesis no Igaunijas, Erkki Otsman, kurš pārsteidza ar biežu tēlu maiņu un spēju atkal un atkal iejusties jaunā ampluā. Tērpies krāšņā baltā kažokādā ar garo pērļu virteni ap kaklu, Erkki koķetējot uzsit savu kurpju papēdi un teju vai skatītājiem sniedz lekciju īstā franču valodā par to, kā īsti cēlies kabarē. Mirkli vēlāk, Erkki jau atkal pārtop par klejojošo cirkus mākslinieku, kam tik ļoti svarīga viņa trupa un tie ideāli, kuriem viņš akli tic.

„Cabaret Allez!” solisti, Aija Vītoliņa, Intars Busulis, Ieva Kerēvica un Erkki Otsman gādāja, lai izrādes laikā ikviens skatītājs izdzīvotu visu iespējamo sajūtu gammu – no melanholiskas apceres un sirds skurbuma līdz pilnīgam enerģijas pieplūdumam un teju vai visatļautības sajūtai un patiesām dzīves baudīšanas alkām.

 „Cabaret Allez!” veidotāji – režisors Viktors Runtulis, muzikālais direktors, Kārlis Lācis, scenārija autore, Sanita Runtule, horeogrāfs, Fēliks Lipskis. Uzvedumā piedalījās dziedātāji Aija Vītoliņa, Intars Busulis, Ieva Kerēvica un Erkki Otsman (Igaunija), dejotāji, cirkus mākslinieki, aktieri un mīmi. Izrādes muzikālais noformējums – Orchestra d’Exstasy un Sweetwaterz, vadošais horeogrāfs Fēliks Lipskis (F.L.Independance), horeogrāfe Elīna Breice (Deju grupa Ritms, Latvijas Kultūras Akadēmija, Horeogrāfijas nodaļa). Mākslinieku krāšņo tērpu skices darinājis Dāvids, ugunīgie veļas komplekti dejotājām no Rosmes.