lat eng rus

Cabaret plin,plin...

Bērnībā cilvēki sapņo, ka lido. Runā, ka šajos brīžos tie aug.

Kāpēc pieaugušie pārstāj augt?

Vai tāpēc, ka pārstāj sapņot?

Vai lidot? ...

Producentu grupas „Virus Art” veidotais koncertuzvedums Cabaret, ikreiz iegūstot jaunas aprises un sižetisko risinājumu jau četrkārtīgi sajūsminājis skatītājus ar īpašu muzikālo un vokālo sniegumu, gaisīgu un pat akrobātisku horeogrāfiju, krāšņiem tērpiem un jauniem tehniskiem risinājumiem. Piektais gads un jaunais uzvedums rīkotāju iztēlē ieguvis vārdisko apzīmējumu Cabaret plin, plin ...

Plin, plin ir īpaša dzīves uztvere – viegls, bezrūpīgs gara plūdums bez saprāta ietekmes, bezsvara sajūta un gaistoša pieskāriena brīnums. Nopietnie to nesaprot, bet brīvie – izbauda. Plin, plin ir spēle, kurā dzīvo gan vieni, gan otri. No ikdienas klaunādēm, lomu īsfilmām, līdz prāta atslodzei un saldu sapņu reibumam. „Cabaret plin, plin ...” ir par zaudētiem sapņiem un atrasto mīlestību.

Koncertuzvedumā „Cabaret plin, plin ...” turpinās pērn aizsāktā cirka tematika, veidojot smalku kolāžu ar mūziķu, dejotāju, aktieru, mīmu un citu mākslinieku savstarpējo saspēli un sniegumu. Savukārt, jaunievedumi tehniskajā risinājumā un scenogrāfijā paspilgtinās vērienīgās ieceres realizācijas iespējas. Cabaret kā ierasts būs notikums, pilns ar zināmām nejaušībām un iluzoriem pārsteigumiem, kurā ikviens varēs atveidot kādu lomu, varbūt īstenot sen lolotu sapni, vai vienkārši izbaudīt neaizmirstamu svētku gaisotni septiņu stundu garumā.     

 Cabaret mākslinieku vidū šogad redzami jau zināmie tēli un pavisam jauni ārvalstu viesi. Jābūt īpaši vērīgam, lai krāšņo samta drapējumu, kustīgo dekorāciju un gaismas spožumā visā notiekošajā atpazītu jau redzētos tēlus. Muzikālais risinājums variē no tradicionālā džeza valdzinājuma līdz jau labi zināmu melodiju ritmiem, bet dejotāju sniegums ieturēts labākajās kabarē tradīcijās. Ierasto ciešo kontaktu ar krēslu palīdz zaudēt jautrās un ritmiskās deju melodijas īpašu mūziķu izpildījumā, kuras nenogurstoši skanēs līdz pat trijiem no rīta.     

... plin, plin ir brīdis, kad kļūsti pieaudzis un vairs nelido sapnī.

Tu sāc neapzināti meklēt zaudētos sapņus un apzināti viņus realizēt.

 Tā Tu iemācies lidot ... vai sapņot... Atkal.    

 

P.S. plin, plin – vai tas neatgādina klavieru skaņas? (Skatīt – „dadaisma māksla”, „G.Apolinēra sirreālisms”)